Příručka psychologie Bezzákonnosti

Podrobný popis psychologického jevu Bezzákonnosti

Milující strana chce pomoct milovanému svými radami. Pokud milovaný jedná svévolně a samosnubně, rady milujícího někdy přímo i aktivně odmítá. Pokud si svévolně jednající milovaný uvědomí, že rada a zákon od milujícího je myšlený s láskou, aby omezil jeho svévolnost a aby se mu žilo dobře, začne rychle hledat, co by si za uposlechnutí mohl nárokovat.

Toto vysvětluje, proč si ženy a dívky nárokují dárky za poslušnost muži. Dárky mají být jakousi kompenzací za to, že se podřídily – ale svévolně. Poznaly, že rada milujícího je dobrá, a myslí si, že si za to můžou něco nárokovat. Stejně tak to dělají i křesťané v církevních organizacích, kteří si za poslušnost Boží radě chtějí nárokovat odměny, např. jistotu spasení.

Rodičům, kteří pomáhali své samosnubné dceři, nevzniká u beta providera samosnubky žádný nárok, ani na vděčnost. Samosnubce také nevzniká žádný nárok a většinou bojuje a zaštituje se dětmi, že nárok mají jeho děti s ní a tím pádem i ona. Ale tento nárok nevzniká, stejně jako Boha nevzniká žádnými aktivitami nárok na život na Nové Zemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *