Bdelugma

Bdelugma, ohavná modla zpustošení, definice pojmu

Pod výrazem “otřesná ohavnost zpustošení” si dnes mnozí křesťanů pod vlivem vědeckofantastických filmů představí povětšinou satanské geneticky modifikované bytosti, které pálí města a zabíjí lidi. Ve skutečnosti ale ohavnost zpustošení v původním textu doslovně znamená: “Neživý předmět, kterému lidé pokládají otázky a pak se řídí jeho odpovědí, vykazují mu poslušnost, což působí odloučení, izolaci, opuštěnost.”

Lidé používají mobily stejným způsobem, jako dříve věštecké koule

Lidé vždy chtěli používat modly především jako prostředek k řešení mezilidských vztahů. To se objevuje i v mnoha známých pohádkách (“Zrcadlo, zrcadlo, kdo je nejkrásnější…”). Dnes lidé zcela stejným způsobem používají mobilní telefony, na kterých se pokouší řešit své vztahy a konkurenční boj.

Jelikož lidmi vyrobené modly jsou exaktně přesnější, než démonické modly v principu První Šelmy, mnohem více způsobují zpustošení, čímž u všech lidí používající tyto modly nastává Bdelugmatické osamění.

Bdelugma není vědomý nepřítel, ale pouze pasivní stroj

Představy o “ožití” umělé inteligence a jeho proměně ve vědomou nepřátelskou bytost jsou jen klam ze sci-fi filmů. Bdelugma jako taková je pouze pasivní stroj, jako třeba flašinet. Lidé ale z vkládají do jeho rukou moc rozhodovat o jejich životech, což naplňuje skutkovou podstatu modloslužby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *