Milénium, tisícileté království

Hereze, že po druhém příchodu bude na staré Zemi tisícileté království, je aktivně propagováno emisary poslední instance

Bludným naukám, plně podporovaných Satanem, se podařilo oklamat obrovské množství křesťanů i nevěřících, že tisícileté království nastane někdy v budoucnu. Tímto posunutím se Satanovi podařilo získat značný náskok pro své působení na Zemi, neboť oklamaní lidé jednají nesprávně.

Tzv. tisícileté království Krista na Zemi PROBÍHÁ NYNÍ. Nebude v budoucnu. Při Kristově příchodu stará Země zanikne, a Bůh stvoří Novou Zemi pro své věrné, kteří přijali Boží nabídku života v lásce a odmítli Bezzákonnost.

Rovněž všechny výklady budoucna, pokud počítají s budoucí tisíciletou říší, vypadají nesmyslně a vedou k chybným závěrům. Falešná učení o „miléniu“ jsou často podporována z kontextu vytrženými proroctvími, která ve hovoří o Nové Zemi. Dobrý příklad tohoto vytrhávání z kontextu je Izajáš 65, a pasáž, která je v církvích často citována jako proroctví o miléniu, přestože na začátku tohoto proroctví je explicitně napsáno, že se týká Nových Nebes a Nové Země.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *