Falešná zbožnost

Falešná zbožnost, napodobenina bázně před Bohem

Falešná zbožnost je založená na vyvolávání falešné napodobeniny strachu před Bohem, a to za věci, které nejsou hříšné, a naopak absence strachu před Bohem za věci, které hříšné jsou a tudíž by se za ně lidé bát skutečně měli.

Příklad z vlády První Šelmy

Pastoři ve sborech barvitě straší své členy, že je Bůh pošle do pekla za to, že masturbují, že dělají anální a orální sex, že chodí s milenkou, že koukají sexuchtivě po své dívce… Nic z tohoto však není v Písmu označeno jako hříšné, a proto se jedná o falešnou zbožnost založenou na falešném strachu před Bohem za to, že lidé jsou sexuální bytosti. Kolektivní vina za lidskou sexualitu.

Příklad z vlády Druhé Šelmy

Vědci barvitě straší lidstvo, že shoří v klimatickém pekle za to, že jedí maso, že topí, že jezdí auty, které produkují oxid uhličitý… Přitom sopky a různé další přírodní procesy produkují daleko víc emisních plynů, než všechna auta světa dohromady. Jedná se tedy o falešnou zbožnost založenou na falešném strachu za to, že lidé svou činností uvolňují chemickou energii jako všechny ostatní organismy. Kolektivní vina za produkty látkové výměny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *