Factchecking
Zásadní chybou je, že lidé považují internet za jakési obsahově intertní médium, podobně jako třeba papír a knihu. Papír a kniha s obsahem nereaguje, internet (Mluvící Obraz Šelmy) ovšem ANO. Jednoznačně preferuje bezbožnost a nepravost, ba dokonce je na parametry bezbožnosti a nepravosti přímo vyladěn a nastaven. Nelze tedy očekávat od internetu jakoukoli relevanci ani objektivitu.
Většina lidí si nedokážou pokládat správné otázky, neboť nepřijali lásku k Pravdě.
Příklad ze světa praktického
Na jízdním řádu stojí, že vlak přijíždí v 11:30 a odjíždí v 11:45. Potřebuje tento jízdní řád KOMUNITNÍ FACTCHECKING, kde by lidé uváděli, jestli jsou tyto údaje skutečně pravdivé, nebo jestli nejezdí někdy jindy? U jízdního řádu se automaticky předpokládá, že ten, kdo ho píše, chce být důvěryhodný a chce lidem pomoci.
Komunitní factchecking a internet
V prostředí Internetu (Mluvícího Obrazu Šelmy) může komunitní factchecking sloužit jedině k ještě většímu rozšíření lži a nepravosti. Zejména když se nám nyní ještě více rozšířila metoda kontrafake. Ne že by úplně falešné zprávy nebyly zajímavé, ale moc se nešíří proto, že pokud je na nich poznat, že jsou falešné, tak se mohou virálně šířit, ale nebudou se šířit nikam „dál“. Nebudou to sdílet politici, nebude to na České Televizi atd.
Proto vznikla nová kategorie – kontrafake
Můžeme zřejmě očekávat, že kontrafake se velmi brzy se naprosto dominantní kategorií stane. Vytváří se buďto přímo lhářem, potřebujícím zamaskovat svou činnost, a nebo může přímo Šelma přes Ducha Bezbožnosti pudit lidi k tomu, aby je vytvářeli. Kontrafake je přesně ten typ článku, který vám někdo přepošle a vy řeknete: „To by mohla být pravda!“
Tyto články, které „by mohly být pravda“, vypadají tak, že existuje jeden článek o tom, co se děje, a ten je obklopen sto články, které nejsou pravdivé, ale jsou napsány tak, aby vypadaly co nejvíc pravděpodobně. To se poté předhodí lidem, aby na tom udělali KOMUNITNÍ FACTCHECKING, a to tak, že začnou na Mluvícím Obrazu Šelmy hledat potvrzení, jestli má MOŠ pravdu, když tvrdí kontrafake.
Pomocí kontrafake a komunitního factcheckingu si dokáže Mluvící Obraz Šelmy prosadit naprosto cokoliv, a především – dokáže lidi, kteří mluví skutečnou Pravdu, naprosto zdiskreditovat!!!!
Příbuzné články:
Factchecking