Nejzákladnější klam současnosti

Nejzákladnějším klamem současnosti je tvrzení, že totalitní světovláda (NWO, nový světový pořádek) je oním hlavním zlem a hlavním klamem, který má přijít. Ve skutečnosti je však tato nadcházející totalita pouze předskok ke skutečnému klamu, který přijde poté, co bude tato totalita jakoby ‚svržena‘.

Onen ‚spasitel‘ se postaví za všechno dobro, a tak musí vytvořit nepřítele, kterého jakoby porazí. Musí u něj být zajištěno, že je lidmi neporazitelný, a přesně k tomuto poslouží bipolární ideologie. Zjednodušeně řečeno: Bude ustanovena jedna celosvětová, lidmi nesvrhnutelná bipolární totalita. Tu všichni konspirátoři, kteří nástup NWO již roky a dekády hlásají, identifikují jako hlavní zlo a klam, a tak to taky bude vnímat většina lidí. Až se ukáže domnělý ‚spasitel lidstva,‘ který onu totalitu *jakoby* porazí a *jakoby* svrhne všechny ty zlé lidské elity (ilumináti, chazaři, zednáři, reptiliáni…), pak teprve nastane onen pravý klam.

Je možné, že k žádnému svržení elit ve skutečnosti ani nedojde, neboť lidé se o všem, co se stane, stejně dozví jen a pouze z Mluvícího Obrazu Šelmy.