NEJČASTĚJŠÍ FÁMY O COVIDU – komentář k presstitutímu článku z Deníku.cz

Narazil jsem na téměř komický presstitutí článek na portálu Deník.cz. Autorka tohoto článku, paní Mejzrová, si zřejmě myslí, že má patent na pravdu, když ‚ví‘, že očkování a covidové pasy určitě nemají charakter totalitních režimů, přestože zcela zjevně MAJÍ. Nedalo mi to a rozhodl jsem se udělat rozbor tohoto článku.

Původní text presstitutky paní Mejzrové je zde, můj komentář k této demagogii je psán tučně a v závorkách.

Dezinformace či manipulativní zprávy o koronaviru a očkování proti němu plní internet po celém světě. Mylné či cíleně lživé informace se proto logicky šíří i po českých sítích a emailových schránkách. Na takovou zprávu narazil jistě každý z nás a leckdy je těžké ji odlišit od pravdy. (Přesně tak, akorát už zapomínáte dodat, že vy patříte právě mezi ty dezinformátory, před kterými zde údajně ‚varujete‘. Typický příklad tzv. rekurzivního lhaní.) Deník se proto rozhodl pomoci čtenářům zorientovat se v desítkách a stovkách „zaručených pravd,“ které kolují světem. (Ředitel mateřské školy si pozval pedofila, aby dětem vyprávěl o nebezpečí pedofilie.)

A začíná tak s novým seriálem Pravda a lži o koronaviru, který bude každý týden několik takových informací, pravd a tvrzení ověřovat, vysvětlovat a případně vyvracet. (A podle čeho se určuje, co je pravda a co není? Dneska se jako ‚pravda‘ v médiích nebere to, co je skutečně pravdivé, ale to, co je nejvíc ozdrojováno. Tak to ale v praxi nefunguje. I kdyby všechna média světa říkala, že je bezpečné vypít stoprocentní roztok kyseliny sírové, neznamená to, že tomu tak je. Znamená to pouze, že to říká většina a ta se většinou mýlí.) Pokud se ale ukážou jako pravdivé, tak i potvrzovat. (Jako pravdivé se samozřejmě na vašich stránkách neukážou, protože vy presstituti máte za úkol nepříjemnou pravdu cenzurovat a dehonestovat, a šířit pouze ‚oficiální‘, povolené názory.) „Projekt navazuje na úspěšný čtvrteční seriál Deník proti fake news, v němž dál pokračujeme. Nový seriál bude jeho nedílnou specializovanou součástí,“ poznamenal šéfredaktor Deníku Roman Gallo.

Celý tento týden se Deník bude věnovat nejčastějším tvrzením o covidových vakcínách. Právě očkování je totiž předmětem nejvíce často navzájem se vylučujících tvrzení, která kolují po sociálních sítích. (Že vakcíny na covid mají jen podmínečnou registraci a neprošly řádnými klinickými studiemi, je fakt, který ví dokonce i mnohá mainstreamová média. Stejně tak už pomalu vyplouvá na povrch, že Spojené státy ‚náhodou‘ financovaly výzkum v čínském Wuhanu.)

Deset fám, které pečlivě vybrali reportéři Deníku, specializující se na dezinformace, představíme v šesti dílech. Mají vakcinace a covidové pasy rysy totalitních režimů? (Ano, rozhodně mají rysy totality. A jen tak mimochodem, před rokem byla ‚dezinformace‘ už samotné tvrzení, že budou vůbec nějaké covid pasy. Nebo povinné očkování. Nebo že bude údajně třeba se nechat přeočkovat každý půlrok.) To je první tvrzení, které rozebíráme dnes. A současně také přinášíme první odpověď na otázku čtenáře Deníku.

Zdroj: Deník- nový seriál Deníku o tom, čemu lidi věří v souvislosti s covidem. Každé tvrzení prověříme a napíšeme o něm

  • začínáme teto týden 10 tvrzeními o očkování, které často kolují mezi lidmi
  • velký článek o prvních pěti fámách vyšel v pondělním vydání Deníku
  • každý další den pak rozebereme jednu další fámu či pravdu, pohromadě je najdete na www.denik.cz v rubrice o fake news

Tvrzení číslo 6
Vakcinace a covidové pasy mají rysy totalitních režimů.

Verdikt Deníku: zavádějící, lež (Jak jinak, že?)

Vysvětlení:

Očkování je v České republice zatím dobrovolné (i když se uvažuje o povinném a končící vláda jej schválila. Nastupující vláda však tvrdí, že ho zruší) (No vida, sami jste popřeli váš vlastní argument. 😃 Na jednu stranu říkáte, že očkování je ZATÍM dobrovolné, a hned do závorek nezapomenete dodat, že už se o povinném očkování tak nějak uvažuje. Zajímalo by mě, co budete říkat, až se ukáže, že ty konspirace o vyhlazovacích táborech pro neočkované byly taky pravdivé.) a je hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Často se objevují nelogická srovnání například s druhou světovou válkou, zejména pak s utlačováním židovské komunity. To je však velmi chybná analogie. (Paní presstitutka by si asi měla zopakovat historii. Holocaust taky nebyl ze dne na den, ale docházelo k němu postupně a začínalo to právě různými omezeními.)

Nacistické Německo židovskou komunitu (a další menšiny jako například Romy či homosexuály) vyhánělo z bydlišť do koncentračních a vyhlazovacích táborů, kde tito lidé živořili v nehumánních podmínkách a často tam našli i smrt. Nic tomu ani náznakem podobného neočkované jedince nikde na světě nečeká. (Lež. Například na Slovensku už se pracuje na koncentračních táborech MOVIR: https://movir.lf.tuke.sk/ a v Austrálii už dokonce armáda hromadně vozí všechny, kdo jsou covid pozitivní, nebo dokonce pouze podezřelí z toho, že by mohli být covid pozitivní, do ‚karanténních táborů‘)

Proti srovnávání vládních pandemických opatření (Samozřejmě už nedodáte, že všechna opatření jsou protizákonná, protiústavní a naprosto nesmyslná, neboť bylo prokázáno, že na šíření covidu nemají žádný vliv, ba dokonce ještě šíření viru napomáhají.) s nacistickým běsněním se ohradila například pražská židovská obec (Pražská chazarská obec. 🙂) a požádala občany, aby nenosili žluté Davidovy hvězdy jako protest proti současným vládám.

Otázky čtenářů
Email: 
Dobrý den, prosím o prověření fámy, kterou rozšiřuje deník Deník ve svém článku, cituji: „Ale i tato malá část S proteinu je schopna vyvolat u očkovaného nejen tvorbu protilátek proti covidu, ale vyvolat imunitní odpověď, a tím očkovaného chránit před onemocněním“, kde tímto tvrdí, že očkovaný již nemůže onemocnět covidem. Děkuji, Míra Postl

Odpověď Deníku:
Vážený pane Postle, citovanou větou jsme nechtěli tvrdit, že očkovaný nemůže onemocnět. Slovo chránit má v našem textu znamenat, že pomáhá v boji s covidem, nikoliv že mu stoprocentně zabraňuje. Když bych měl uvést jiný příklad myšleného významu: Svetr nás také chrání před nachladnutím, ale nezaručí, že nenachladneme. Děkujeme za zájem o téma v Deníku. (Proč tedy bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný ještě v březnu 2021 prohlásil, že kdo je očkován, nikdy neonemocní?)

Závěr

Deník.cz je další typické presstitutí médium. Pokud vás pravda nezajímá, klidně ho čtěte, ale pokud chcete znát pravdu, počítejte s tím, že na denik.cz se jí nikdy nedozvíte. Tam se totiž dozvíte jenom předem připravené lži, kterými vás prostřednictvím různých prodejných presstitutů chce krmit vláda a ministerstvo zdravotnictví.