Covidová ideologie

V článku o ideologii jsme si již řekli, že ideologie je jakýsi konstrukt obecné viny, soubor zdánlivě logických myšlenek, jenž vedou obyvatelstvo k přijetí viny za údajně neúspěšný boj s abstraktním nepřítelem. Ideologický nepřítel, jehož poražení ideologie slibuje:

  1. Musí být neporazitelný
  2. Musí být téměř abstraktní
  3. Jeho poražení nesmí být přesně definovatelné
  4. Nesmí být jasné, jak bude konečné vítězství nad nepřítelem vypadat

Covidová agenda dokonale zapadá do definice ideologie. Obyvatelstvo přijímá konstrukt obecné viny, že je zodpovědno za šíření viru a že se nedaří ho vymýtit. Také onen ideologický nepřítel, zde virus covid-19, plně zapadá do konstruktu ideologického nepřítele, neboť:

  1. Je neporazitelný (Viry tu vždycky byly, jsou a budou.)
  2. Je abstraktní (Viry samy od sebe nemyslí.)
  3. Jeho poražení nesmí být přesně definované (Často se tvrdí, že vakcínami uděláme onu pověstnou tečku za koronavirem – ale kolikátá dávka je ta pověstná tečka? Druhá? Třetí? Dvacátá?)
  4. Není jasné, jak bude konečné vítězství nad koronavirem vypadat (Jak dlouho budou muset lidé nosit roušky a dodržovat protiústavní opatření? Kolikrát bude třeba se přeočkovat?)

    Připomeňme si také, že ideologie nesnáší řešení. Tím jsou v tomto případě účinné a snadno dostupné léky, jako je například ivermektin. Tyto léky jsou cíleně a účelově potírány a diskreditovány. Každý, kdo se odváží říct, že ivermektin (isoprinosine, imunor, budesonid, MLS laser, vitamín C, vitamín D) je účinnou léčbou covidu-19, je okamžitě označen za ‚dezinformátora‘ a dehonestován.